GP15DHE3/54
Part Number : GP15DHE3/54
Manufacturer : Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : GP15DHE3/54 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Recovery Time : 3.5 µs
Max Surge Current : 50 A
Element Configuration : Single
Max Reverse Voltage (DC) : 200 V
Max Operating Temperature : 175 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current : 50 A
Products Category : Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Single
Qty : 664 In Stock
Applications : Wireless infrastructure Data center & enterprise computing PC & notebooks
Case/Package : DO-15
Reverse Voltage : 200 V
Peak Reverse Current : 5 µA
Reverse Recovery Time : 3.5 µs
Average Rectified Current : 1.5 A
Min Operating Temperature : -65 °C
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) : 200 V